15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Kot grindem me hënën

Enver Sulaj

Fjalët e shenjta më vijnë si profeci
Si magji
Si ankth
Dhe më lënë pa frymë, pa fjalë.

Sonte mori fund vuajtja
Fjalët ikën tej reve
Ti dridhesh si purteka pranë lumit të ngrirë.

Kot grindem me hënën
Kot lutem
Në këtë natë.

18 mars 2024

Më Shumë

Xhamia e Mlikës së Dragashit më e vjetër në Kosovë, besohet se u ndërtua nga një familje siriane

Xhamia e ndërtuar 735 vjet më parë në fshatin Mlikë të Komunës së Dragashit në jug të Kosovës është xhamia më e vjetër në...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit