16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

KQZ bën plane në turne në Shqipëri

KQZ-valdetedakaAnëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) kanë pranuar se në informimin e votuesve, punët kanë shkuar keq, por ende nuk e kanë bërë një analizë të detajuar.

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve, ata kanë shkuar nëpër një turne në Shqipëri, për të bërë plane për të ardhmen.

Pavarësisht se nuk janë deklaruar për një analizë të thellë të rastit të shpalljes së pavlefshme të 120 mijë fletëvotimeve të zgjedhjeve të 3 nëntorit, askush nuk përgjigjet se kush e ka fajin.

Megjithëse shumica e anëtarëve të KQZ-së janë ndarë të pakënaqur. Për këtë arsye, ata menjëherë po bëhen gati për vitin që vjen. Prandaj ata janë nisur drejt Shqipërisë për të përgatitur planin e detajuar për zgjedhjet e ardhshme. /Kosova Sot/

ATK ndryshon procedurat e pajisjes me Vërtetim Tatimor

Administrata Tatimore e Kosovës, ju njofton se bazuar në Ligjin në fuqi për Administratën Tatimore dhe Procedurat, si dhe në përputhje me Ligjin Nr....

Vrasja në Malishevë, çfarë thuhet në raportin e policisë

Policia ka dalë me disa detaje, pas vrasjes që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Isuf Zogaj është i dyshuar për...

Lajmet e Fundit