14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Drejtorët e shkollave në Prizren s’duan konkurrencë

Gjimnazi Gjon BuzukuKanë fshehur njoftimet për trajnimin e menaxherëve të shkollave, ndërsa në disa reste për t’i zënë vendet , kanë shkuar vetë dhe po ashtu për shoqërim kanë marrë edhe ndonjë “jaran” prej të cilave nuk shohin “rrezik”.

Disa nga drejtorët e shkollave fillore dhe atyre të mesme të komunës së Prizrenit i “dredhuan” kërkesës së Drejtorisë së  Arsimit për të publikuar në mjedise të dukshme të shkollës , përkatësisht në tabelat e shpalljeve, njoftimet për fillimin e trajnimit për përgatitjen e kuadrove të reaj të mësimdhënësve për zhvillimin profesional dhe menaxhim të institucioneve eduktivie që organizohen nga shoqata “GIZ” .

Ata me gjasë i druajnë mundësisë së konkurrimit të nmë shumë kandidatëve , sepse kështu u rrezikohen postet edhe tri-katër mandatesh, të fituara kryesisht me selrvelitet politik.

Zyrtari i DKA-së Idriz Kryeziu tha për “Zëri n” se të gjithë derjtorëve u është kërkruar përmes postës elektronike që të njoftojnë personelin rreth fillimit të trajnimi.

Më Shumë

Haaland për bashkëpunimin me De Bruyne: Ne po vijmë, jemi gati të sulmojmë

Dyshja e Manchester Cityt, Erling Haaland dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitoren e Qytetarëve ndaj Luton Town, duke kaluar në çerekfinale të Kupës...

Liria përforcohet me nigerianin Ekpai

Liria ka transferuar futbollistin nigerian, Ubong Ekpai. Për përforcimin ka njoftuar vetë skuadra prizrenase.     https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ "Puna për qëllimet tona është duke vazhduar intensivisht dhe me këtë...

Lajmet e Fundit