19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

120 mijë fletëvotime shkuan huq, për faj të KQZ’së

Listat e votimitAnëtarët e KQZ’së kanë pranuar se në informimin e votuesve, punët kanë shkuar keq, por ende nuk e kanë bërë një analizë të detajuar.

Ende pa u certifikuar zgjedhjet, ata kanë shkuar nëpër një turne në Shqipëri, për të bërë plane për të ardhmen, shkruan Kosova Sot.

Pavarësisht se nuk janë deklaruar për një analizë të thellë të rastit të shpalljes së pavlefshme të 120 mijë fletëvotimeve të zgjedhjeve të 3 nëntorit, askush nuk përgjigjet se kush e ka fajin.

Megjithëse shumica e anëtarëve të KQZ’së janë ndarë të pakënaqur. Për këtë arsye, ata menjëherë po bëhen gati për vitin që vjen. Prandaj ata janë nisur drejt Shqipërisë për të përgatitur planin e detajuar për zgjedhjet e ardhshme.

 

Më Shumë

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2. Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së...

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Lajmet e Fundit