17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Krasniqi, selam Pacollit: Nuk tërhiqem. Paguaj 1 milionë €, merre shtëpinë!

JakupKrasniqi10-29Pas ofertës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacolli, për t’ia blerë shtëpinë kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, dhe atë me një çmim fiks një milion euro, kryeparlamentari ka vendosur që t’i mbledhë gjësendet nga shtëpia e tij dhe ta lirojë atë.

Gjatë një prononcimi për Gazetën Blic, i pari i Kuvendit ka thënë shkurt, se nuk tërhiqet nga oferta për Pacollin, dhe se tashmë ka mbetur vetëm të bëhet transaksioni bankar.

Ndërkaq, mbetet të shihet nëse Behgjet Pacolli do ta mbajë fjalën, ashtu siç i bëri ofertë pra rreth një ore Jakup Krasniqit, që t’ia blejë shtëpinë për një milion euro, dhe të njëjtën më pas ta dhurojë për ta bërë kopsht të fëmijëve.

“Kjo tash është punë e kryer. Unë do t’ia shes gjithsesi. Nuk tërhiqem nga fjala që e kam dhënë, e mbajë fjalën më shumë se ai. Unë se kam asnjë problem tash, atë fjalë që e kam thënë (për shitje të shtëpisë dhe dhurimin e gjashtëqind mijë eurove për fëmijët e pastrehë) nuk e kam thënë pahiri, unë dua t’i ndihmojë njerëzit, meqë ai po e blenë, meqë po i jap paratë, unë nuk tërhiqem, nuk i bie pishman”, ka thënë ai për Gazetën Blic.

Meqë dy zyrtarët e lartë shtetëror janë duke dhënë deklarata publike, do të shohim në vazhdim nëse ata do ta mbajnë fjalën e dhënë, apo ndonjëri nga ta do ta humbë “betejën” dhe do të dorëzohet, gjegjësisht, do t’i bie pishman deklaratës që ka dhënë.

Më Shumë

Balje: Në zgjedhje shkohet vetëm kur dëshiron Kurt

Duda Balje, deputete nga komuniteti boshnjak në Kuvendit e Kosovës, duke folur rreth kërkesës së opozitës për zgjedhje të reja, tha se në zgjedhje...

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit