-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Krasniqi shkon për ngushëllime në familjen Cena

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, së bashku me bashkëpunëtorë kavizituar sot familjen Cena në Rahovec, për të shprehur ngushëllime për vdekjen e profesorit dhe atdhetarit Sabahajdin Cena.

“Njeriu i pushkës dhe i penës, intelektuali vetëmohues, bashkëthemeluesi i Degës së PDK-së në Rahovec, profesor Cena mbetet shembull i individit që punoi për edukimin, motivimin dhe përparimin e shoqërisë në luftë dhe liri”.

“Nderimet më të larta për jetën, veprën dhe kontributin e Sabahajdin Cenës!”, ka shkruar Krasniqi në “Facebook”.

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Lajmet e Fundit