0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kurti emëron dy zëvendësministra

ryeministri Albin Kurti ka emëruar sot Nenad Stanojeviq, zëvendësministër për Ekonomi, si dhe Lazar Raduloviq zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Kryeministri Kurti i uroi për detyrën dhe përgjegjësitë e reja institucionale në Republikën e Kosovës.

Në takim ishin të pranishëm edhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci si dhe ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq.

Më Shumë

Gjendet i vdekur në veturë një i ri në Prizren, dyshohet se u aksidentua dhe mbeti i ngujuar

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, tek Transiti i Vjetër, ku një i ri është gjetur pa shenja jete...

Boris Johnson vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë, filmohet në Bucha

Ish-kryeministri britanik Boris Johnson, është duke realizuar një vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë. Ai është filmuar në Bucha në afërsi të Kievit, qytezë kjo që...

Lajmet e Fundit