10.8 C
E shtunë, 26 Tetor, 2024

Kreu i Prizrenit ngre alarmin: Qytetarët po dalin me të madhe gjatë këtyre ditëve

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 11 raste të reja me koronavirus dhe dy pacientë të shëruar duke çuar kështu në 895 numrin e të prekurve me Covid 19 në Kosovë.

Të dhënat janë bërë të ditur nga IKSHPK-ja, në bazë të 196 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga 11 rastet e mbrëmshme 3 ishin nga komuna e Prizrenit.

Detaje nga atje ka sjellë në një lidhje direkte për T7 dhe Gazetën Express, kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka.

“Ditëve të fundit i kemi pesë raste të shfaqura. Një nga ta ka ardhur nga Qendra e Konvikteve dhe një person tjetër është diagnostiku me Covid në QKUK pasi që ka shku atje. Tre personat e fundit janë raste të kontakteve”, sqaron ai.

Tutje, kreu i komunës së Prizrenit bën me dije se fluksi i qytetarëve kosovarët gjatë këtyre ditëve ka qenë më i shtuar se sa në ditët e kaluara.

Nesër ndërrohet ora, akrepat do të kthehen 60 minuta pas

Të dielën akrepat e orës do të kthehen 60 minuta pas.Akrepat do të lëvizin prapa me një orë në 03:00, natën mes të shtunës...

Një gol s’iu pranua Ballkanit, përballja me Dukagjinin përfundon 0-0

Ndeshja mes Ballkanit e Dukagjinit përfundoi pa gola. Skuadra kampione e futi topin në rrjetë në minutën e 79-të, por fauli në sulm u bë...