4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Kriteret e Haskukës

Kryetari i Prizrenot, Mytaher Haskuak, ka treguar arsyet pse është vonuar në formimin e Qeverisë së re.

Arsye a kryesore, sipas tij, ka qenë mosplotësimi i kritereve të të propozuarve për drejtorë nga partitë politike.

“Nuk kam qenë i kënaqur me emrat e propozuar për drejtorë, prandaj jemi vonuar pak në forimin e Qeverisë”, ka thënë Haskuka për RTV Besa, transmeton PrizrenPress.

Ai tha se nga partitë politike ka kërkuar emra profesional.

“Ma mirë vonë e mirë”, tha ai.

Haskuka ka thënë se partitë politike nga koalicioni nuk kanë propozuar asnjë emër të gjinisë femërore.

“Kam kërkuar emra të gjinisë femërores ,sepse edhe në fushatë kam premtuar se kjo gjini do ta ketë përfaqësimin në komunë, mirëpo fatkeqësisht partitë e koalicionit nuk kanë sjellë asnjë emër’, ka thënë Haskuka.

Ai, është shprehur optimist se javë e ardhshëm, do të formohet Qeveria e re në Prizren. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Krasniqi thotë se propozimet e PDK-së për dialogun po merren si model

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, vlerëson se kërkesat e dhe propozimet që i ka dhënë ai dhe partia e tij për...

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Lajmet e Fundit