13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Krushë e Vogël:Gjuan me armë për të festuar, policia i shkon në shtëpi

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka sekuestruar një armë automatike dhe dy karikatorë të zbrazët në fshatin Krushë të Vogël .

Armët janë sekuestruar nga i dyshuari F.H. i cili kishte shkrepur disa herë në ajër me arsyen se po fejon djemtë e tij.

Me datë 27 qershor 2021, policia në Prizren kishte pranuar një informacion se në fshatin Krushë e Vogël dëgjohen të shtëna nga arma e zjarrit.

Veprimet policore ishin të menjëhershme dhe gjatë patrullimit në atë lokacion gjetën se i dyshimti F. H, i lindur në vitin 1979, kishte shkrepur disa here në ajër me arsyen se kishte fejuar djemtë e tij”, thuhet në  njoftimin e policisë.

Policia tutje ju ka bërë thirrje qytetarëve që rastet e festave apo ahengjeve familjare të mos përdorim armë zjarri të cilat cenojnë sigurinë e qytetarëve dhe prishin rendin dhe qetësinë publike

Më Shumë

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij. Artisti, emri i vërtetë i të cilit...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Lajmet e Fundit