16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Kryeziu, Buxhovit: Pse ike nga LDK-ja?

Eqrem KryeziuuEqrem Kryeziu nuk ka lënë pa komentuar vlerësimin që publicisti dhe shkrimtari, Jusuf Buxhovi, ka bërë për LDK-në dhe kandidaturën e tij në zgjedhjet lokale të vitit të kalur për kryetar të Prizrenit.

Ai ndjen ‘keqardhje’ që Buxhovi ka ikur nga LDK-ja.

“Më vjen keq që iku nga LDK-ja. Tanimë e kam harruar edhe shkasin pse iku”, tha Kryeziu për “PrizrenPress”.

Publicisti dhe shkrimtari Jusuf Buxhovi në një intervistë për “Rubikon” të KTV-së, ka thënë se nuk e sheh Eqrem Kryeziun, si një politikan me perspektivë. Ai ka fajësuar LDK-në që ka kandiduar Kryeziun për kryetar të Prizrenit, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin.

“Nuk mund të fitohet Prizreni me një kandidat që ka humbur tri parë zgjedhje”, ka thënë Buxhovi. Ai tha se LDK është dashur ta fitojë Prizrenin, por jo me një kandidat siç ishte Eqrem Kryeziu.

Ndërkaq,Eqrem Kryeziu ka ironizuar me këtë vlerësim të Buxhovit.
“Po, falemnderit!.Buxhovi paska kapur në interesimin e vet një kontekst shumë të gjerë, marramendës për aftësinë time të perceptimit. Aty qenka dhe vogëlsia ime”.

“E kam kënaqësinë se paska vlerësuar, si të denja për vëmendjen e tij, edhe zgjedhjet komunale në Prizren. Nuk do t’ia trazoj qetësinë e nevojshme për për të shkruar për kultivimin e patriotizmit shqiptar. Suksese Buxhovit!”./PrizrenPress.com/

Edona Llalloshi del për kafe me shoqet e saj, është veshur e rregulluar si një zonjë e vërtetë

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë...

Ronaldo vendos që ta padisë Juventusin, thotë që i ka borxh afër 20 milionë euro

Cristiano Ronaldo ka vendosur të vazhdojë me veprime ligjore kundër Juventusit për pagat e papaguara. Ylli portugez, i cili kaloi tre vjet në Torino –...

Lajmet e Fundit