7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Kukësi përfshihet nga reshjet e borës, rrugët lehtësisht të kalueshme, disa fshatra pa energji elektike

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në qarkun e Kukësit, ku në zonat e thella malore trashësia shkon mbi 20 cm.

Si pasojë disa fshatra kanë mbetur pa energji elektrike. Pa energji kanë mbetur Nj.Ad Shishtavec, Topojan dhe Zapod bashkia Kukës,  Nj.Ad Golaj dhe Gjinaj bashkia Has dhe Nj.Ad Tropojë e vjetër dhe disa fshatra Nj.Ad Bytyq bashkia Tropojë.

Subjektet kontraktore po punojnë gjatë gjithë kohës për pastrimin, kriposjen dhe mbajtjen funksionale të rrugëve duke bërë që rrugët nacionale të jenë të qarkullueshme normalisht.

Edhe nga bashkitë Kukës Has dhe Tropojë nuk raportohet për ndonjë problematikë emergjente.

Rezervuaret janë në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë Qarkun Kukës. Po ashtu furnizimi me ujë të pijshëm është normal.

Më Shumë

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Rahovec: I dehuri rrah gruan dhe vajzën për motive xhelozie

Një burrë në Rahovec është arrestuar pasi në gjendje të dehur për motive xhelozie ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe vajzën e tij. Sipas policisë, viktimat...

Lajmet e Fundit