7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Reshjet e borës në Prizren, Lamaj: Jemi të përgatitur për pastrimin e rrugëve

Drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj, kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes në komunikacion, pas reshjeve të borës.

Ai tregon se Ndërmarrja Publike “ Ekoregjioni” është e përgatitur për pastrimin e rrugëve.

“Lusim qytetarët që të kenë kujdes gjatë lëvizjes me makina në mënyrë që të evitohen aksidentet. Presim që të na informojnë aty ku e shohin se është e nevojshme pastrimi i rrugëve”, shprehet Lamaj./PrizrenPress.com/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia e Kosovës shqipton 2314 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2314 gjoba në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkaq aksidente me të lënduar në këto 24 orë janë gjithsej...

Moti sot: Me vranësira dhe diell, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit. Siç raporton...

Lajmet e Fundit