7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

‘Kulla e Jetimit’ në Prevallë, vendtakimi i ‘kokës’ së ekstremistëve

Kulla e Jetimit te ekstremisteve“Kulla e Jetimit”, në Prevallë, ka qenë pikëtakim i një grupi imamësh të Kosovës, përfaqësues të disa organizatave “humanitare”, ligjërues nga Arabia, imamë nga Maqedonia edhe nga Shqipëria.

Aty pos takimeve janë mbajtur ligjërata dhe trajnime për propaganduesit e thirrjeve për të shkruar në Siri edhe aktivitete kohë pas kohe me fëmijë jetim, shkruan Zëri.

Më Shumë

Besiktasi e refuzoi ofertën milionëshe të klubit anglez për Rashicën

Milot Rashica është duke shkëlqyer në futbollin turk, fillimisht me Galatasarayn e tutje me Besiktasin. Kjo ka bërë që në adresë të yllit kosovar të...

Punimet në rrugën “De Rada” të Prizrenit, kanë ngjallur reagime te qytetarët

Qytetarët që banojnë në rrugën "De Rada" në Prizren ankohen për pengesat që po u sjell shtrirja e rrjetit të kanalizimit në këtë rrugë.   Sipas...

Lajmet e Fundit