1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Gazetari spanjoll, Balague: Messi nuk ka pasur asnjë ofertë nga Al Hilal

Sulmuesi i Paris St-Germain, Lionel Messi, nuk është kontaktuar nga Al Hilal dhe nuk do të konsideronte një lëvizje në Arabinë Saudite, thotë eksperti spanjoll i futbollit, Guillem Balague.

Raportet e fundit sugjerojnë se argjentinasit, 35 vjeç, i janë ofruar 245 milionë funte për t’u transferuar në Lindjen e Mesme.

Kontrata e Messit skadon në verë, por, sipas Balague, ai është afër finalizimit të një marrëveshjeje për të qëndruar në PSG.

“Nuk ka pasur një ofertë nga Al Hilal”, thotë Balague.

“PSG dhe Messi po organizojnë një takim në javët e ardhshme për të finalizuar marrëveshjen që do ta mbajë atë në Paris”.

Messi ndihmoi Argjentinën të fitonte Kupën e Botës për herë të parë që nga viti 1986 në Katar muajin e kaluar.

Ai tha pas turneut se kishte në plan të vazhdonte të luante për vendin e tij, ndërsa Balague thotë se është gjithashtu i vendosur të fitojë më shumë gjëra në Evropë.

“Për momentin, motivimi i tij është të qëndrojë në Evropë”, shtoi Balague.

“Ai është favorit për të fituar Topin e Artë, ai është ende në Ligën e Kampionëve, ai ka objektiva të mëdha pas fitores së Kupës së Botës”.

“Jo vetëm që nuk ka kuptim t’i afrohen atij me atë ofertë, por ajo nuk ka ekzistuar”.

Messi iu bashkua PSG-së nga Barcelona në vitin 2021 dhe ka bërë 54 paraqitje për skuadrën e Ligue 1, duke shënuar 24 gola. /Albanianpost.com

Më Shumë

97 vjet nga lindja e kompozitorit dhe muzikantit Tish Daija

Më 30 janar 1926 ka lindur kompozitori dhe muzikanti shqiptar Tish Daija. Lindi në Shkodër nga një familje artizanësh. Ende pa hyrë në shkollë bëhet...

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

Lajmet e Fundit