0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kurti fton Thaçin në debat publik televiziv për të gjitha çështjet

AlbinKurti1205Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka bërë ftesë publike kryeministrit në detyrë Hashim Thaçi për debat publik televiziv për të gjitha problemet e kohës, që i ndajnë ata.

Në ftesën publike, drejtuar përmes medieve, thuhet:
Kryeministri në ikje kishte nisur të shqetësohet për idealet e parimet e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe kishte filluar ta përmend bashkimin kombëtar. I bëj ftesë publike Hashim Thaçit për debat të drejtpërdrejtë në televizionin publik, ku do të kemi mundësinë të diskutojmë mbi parimet, idealin e bashkimit kombëtar, ndërprerjen e dialogut me Serbinë dhe çështje të tjera politike, sociale dhe ekonomike.

Më Shumë

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Basketboll, sot zhvillohen dy super ndeshje

Sot, do të zhvillohen dy ndeshje të zjarrta në kuadër të javës së 19-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. Sfida kryesore do...

Lajmet e Fundit