-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Prizren, një vit burg për pjesëtarin e Policisë së Kosovës

Gjykata-qekiqiPjesëtari i Policisë së Kosovës, Fadil Krasniqi është dënuar me 1 vit burgim nga Gjykata Themelore në Prizren. Ai është shpallur fajtor për ushtrimin e ndikimit zyrtar.
“ I dënuari në cilësinë e personit zyrtar me detyrë rreshter në Stacionin Policor në Malishevë, duke shfrytëzuar ndikimin e vet, shkon në pikën kufitare të Vërmicës, i cili e pret të dëmtuarin A.Gashi, me të cilin kishte biseduar me telefon disa herë dhe të njëjtit i mundëson lehtësimin e kalimit të kufirit përmes Patrullës së Stacionit Policor të Malishevës”, njofton zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj.

“Ky ushtrim ndikimi ka të bëjë rreth një fletëarresti që ishte lëshuar ndaj të dëmtuarit nga Gjykata Themelore në Prizren gjatë vitit 2006”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Digjet një shtëpi e pabanuar në Prizren

Një shtëpi e pabanuar është përfshirë nga zjarri  në Prizren. Zjarrfikësit e kanë lokalizuar zjarrin. Policia Rr. Adem Jashari, Prizren 04.02.2023 – 15:35. Ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se...

Lajmet e Fundit