13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kurti: Qeveria Koti mund të sjellë marrëveshje Koti

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, ndaj të cilës ka adresuar një varg kritikash.

“Qeveria Koti mund të sjellë marrëveshje Koti. Qeveria e këtillë është e kot për neve, është e kapur si asnjëherë më parë, prandaj edhe dokumentin që nënshkroi kreu I Qeverisë në Washington është një document që ka pasoja përneve, por është zhvlerësim i vet atij. Është një document që marrëveshja është më e madhe se sa negociata”, ka thënë ai për televizionin e partisë së tij.

“Fjala kufi nuk përmendet, se nuk shënohet kufitare dhe kjo është më keq se bisedimet teknike. Jam shumë kritik karshi projektit të hekurudhës”, tha tutje ai.

Më Shumë

Nesër ditë zie në Kosovë

Nesër do të mbahet ditë zie në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. “Nesër do të jetë ditë zie shtetërore në...

Policia shqipton mbi një mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1873 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit