8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ky është dallimi në vota në mes të Haskukës dhe Totajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave.

Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka ka marrë 24 mijë e 378 vota, ndërsa ai i PDK-së, Shaqir Totaj, ka marrë 18 mijë e 919 vota.

Haskuka dhe Totaj do të ballafaqohen në balotazh më 14 nëntor.

Më Shumë

Kosova drejt federalizmit, njohja reciproke as në qendër e as në thembër!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Zajebnica nuk kalon, kalon, kalon: Asociacioni i komunave të Serbisë në Kosovë ishte kundërshtuar nga të gjithë ata që donin...

Sot bëhet publike vlera e koeficientit të pagave në mbledhjen e Qeverisë

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhje, ndërsa do të bëhet publike vlera e koeficientit të pagave. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në...

Lajmet e Fundit