18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Haskuka merr mbështetje nga NDS për balotazhin e 14 nëntorit

Partia NDS do të mbështes kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, për kryetar të Prizrenit, në balotazhin e 14 nëntorit.

“Sot, zëvendëskryeministrja Emilija Rexhepi konfirmoi se do të mbështesë kandidaturën time për kryetar të Komunës”, konfirmoi Haskuka në një konferencë për media.

Ai ka ftuar të gjitha partitë dhe qytetarët që të bashkohen për balotazh.

Haskuka në balotazh do të përballet me kandidatin e PDK-së, Shaqir Totaj.

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Suharekë, vodhën një lopë

Ditën e premte në Suharekë janë arrestuar tre persona, nën dyshimin se kanë vjedhur një kafshë. Kafsha në fjalë i është kthyer pronarit të vet. Kliko ...

U nderua Dr. Vlora Ukimeri

Spitali i Përgjithshëm “Prim.Dr.Daut Mustafa”në Prizren, të mërkurën, ka mbajtur akademi përkujtimore për të nderuar jetën dhe veprën e dr. Vlora Ukimeri, neonatologe. Akademia përkujtimore...

Lajmet e Fundit