13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Ky është i dyshuari për gjuajtjen me armë në Krushë të Madhe

Personi i cili ka gjuajtur me armë zjarri në fshatin Krushë të Madhe është G. Dellova, 28-vjeçar, i cili rreth orës 18:35 është vetëdorëzuar në polici, ku edhe ka pranuar që ka gjuajtur me armë.

Policia ka konfiskuar armën e përdorur në rast si dhe ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh me dyshimin fillestar për veprën penale “Përdorimi i armës apo mjetit te rrezikshëm”, “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” dhe “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm”.

Në këtë incident dyshohet se janë të përfshirë edhe disa persona tjerë, të cilët kanë ikur nga vendi i ngjarjes, por tashmë janë identifikuar nga Policia dhe janë shpallur në kërkim.

Kur duhet t’i lëvizini një orë pas akrepat e orës

Edhe pse Bashkimi Evropian para disa vitesh njoftoi se do të shfuqizonte orën verore dhe dimërore dhe do të miratonte një të unifikuar, kjo...

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Lajmet e Fundit