9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Gjuajtja me armë në Krushë të Madhe, këta janë të dyshuarit që ende janë në arrati

Dje ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në fshatin Krushë e Madhe të komunës së Rahovecit, ku lidhur me këtë incident ishte arrestuar një person i dyshuar.

Burimet e Sinjalit bëjnë me dije se në këtë rast janë të përfshirë edhe tre persona, ku njëri nga ta tashmë është vetëdorëzuar ndërsa dy të tjerë gjenden ende në arrati.

Sinjali mëson së personat që gjenden ende në arrati janë A.Jerliu dhe Xh.Jerliu.

Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

“Si pasojë e një konflikti për një veturë, dyshohet se është përdorur armë zjarri dhe njëri nga të dyshuarit është arrestuar”, tha për Sinjalin zëdhënësi i Policisë.

Më Shumë

Një shtëpi përfshihet nga zjarri në Rahovec

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Rahovec, si pasojë e ndezjes së stufës së druve, ka njoftuar Policia e Kosovës. Ekipet zjarrfikësve kanë lokalizuar...

Policia po i kërkon këto dy femra për vjedhje në Prizren

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin dhe lokalizimin e dy personave pasi kërkohen për një rast të vjedhjes në “Galeria Shopping...

Lajmet e Fundit