9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Ky është numri i votave që Adnin Hoti mori në katër komuna

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Andin Hoti njehrit edhe djali i Ukshin Hotit, ka garuar për herë të dytë në këto zgjedhje për tu bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Insajderi ka siguruar disa nga lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Hoti ka arritur të marrë 770 vota vetëm në katër komuna. Në komunën e Klinës ai ka marrë gjithsej 297 vota, në Gjilan ka marrë 260 vota, në Dragash 170 dhe vetëm 43 vota në Podujevë.

Partia Demokratike e Kosovë në zgjedhjet e parakohshme është radhitur e treta në komunën e Gjilanit, Podujevës dhe Klinë kurse në komunën e Dragashit ka zënë vendin e dytë./Insajderi.com

Më Shumë

Arrestohet një person i kërkuar në Lubizhdë të Prizrenit

Një person është arrestuar në Lubizhdë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata është...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Lajmet e Fundit