12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Latifi: Rahoveci vazhdon të mbetet i paprekur nga Covid-19

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka bërë të ditur se kjo komunë nuk ka asnjë të prekur nga koronavirusi.

Latifi njoftoi se 24 personat nga Krusha e Madhe që u testuan pas kontaktit me shitësit e fidaneve nga komuna e Malishevës rezultuan negativ me Covid-19.

”Sapo jam informuar se nga 24 mostrat e marra nga IKSHPK nga qytetarët e Krushës së Madhe me rrethinë, të cilët kanë qenë të vetizoluar pas kontaktit me shitësin e fidaneve nga komuna e Malishevës, i infektuar me koronavirus, të gjithë kanë rezultuar NEGATIV. Pra, deri më tani nuk kemi asnjë rast me COVID-19 pozitiv në komunën tonë “.

Njoftimi i plotë:

Më Shumë

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Shtëpia ku lindi Hitleri tani do të shndërrohet në qendër policësh

Shtëpia në Austri në të cilën lindi Adolf Hitleri do të përdoret për trajnimin e oficerëve të policisë mbi të drejtat e njeriut. Qeveria bleu...

Moti sot me diell

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit