31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Lavdërohet Kujtimi

Kujtim GashiKryesuesi i Asamblesë Komunale në Prizren, Kujtim Gashi, e ka vlerësuar të suksesshme punën gjashtë mujore të legjislativit. Ai tha se brenda gjashtë muajve janë mbajtur nëntë seanca të Asamblesë.

“ Vlerësoj se në gjashtë muajt e parë të këtij viti, Asambleja Komunale në Prizren ka kryer punë të suksesshme. Brenda kësaj kohe janë mbajtur 9 seanca të Asamblesë, numër ky mjaft i mirë”, tha Gashi.

Sipas tij, në pjesën e parë të këtij viti, Asambleja Komunale në Prizren, ka marrë vendime të rëndësishme për qytetarët dhe qytetin.

“ Në këto seanca janë marrë shumë vendime të rëndësishme për qytetin dhe qytetarët e Prizrenit”, tha Gashi.

Ai premton se edhe në pjesën e dytë të këtij viti, Asambleja Komunale në Prizren, do të punojë dhe marrë vendime për të mirën e qytetarëve.

“Shpresoj që edhe në pjesën e dytë të këtij viti,Asambleja Komunale në Prizren, do të punojë me këtë ritëm të mirë”, tha Gashi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ Për një javë shqiptohen mbi 1900 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, së bashku me Njësinë Rajonale të Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore të saj, gjatë periudhës 15.07.2024-21.07.2024, në kuadër...

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Lajmet e Fundit