9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

VV: Arrihet marrëveshja me LDK-AAK-Nisma

Kurti-Haradinaj14-14Vetëvendosje përmes zëdhënësit të saj ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me bllokun opozitar LDK-AAK-Nisma, me ç’rast do ta linin jashtë Qeverisë PDK’në e Hashim Thaçit.

“Pas shtatë vjetëve, Thaçi qartazi ka rënë në defansivë politike në skenën kosovare. Por tash edhe Serbia duhet të bie në defansivë karshi Kosovës. Pranimi i marrëveshjes me VETËVENDOSJE!-n nga koalicioni LDK-AAK-Nisma e sjell këtë rënie në defansivë të Serbisë. Thaçi me dialogun dhe pazaret e tij me Daçiqin e mundësonte ofensivën e Serbisë. Pamundësimi i Thaçit në pushtet duhet të bëhet edhe pamundësim i Serbisë në shtetin tonë”, ka shkruar në Facebook zëdhënësi i VV-së, Erzen Vraniqi.

Më Shumë

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave. Stafi menaxhues ka deklaruar në...

218 raste aktive me COVID në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë 218 raste aktive me COVID-19. Të martën janë regjistruar edhe 35 raste të reja, ndërsa nuk është raportuar për humbje jete...

Lajmet e Fundit