18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

VV: Arrihet marrëveshja me LDK-AAK-Nisma

Kurti-Haradinaj14-14Vetëvendosje përmes zëdhënësit të saj ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me bllokun opozitar LDK-AAK-Nisma, me ç’rast do ta linin jashtë Qeverisë PDK’në e Hashim Thaçit.

“Pas shtatë vjetëve, Thaçi qartazi ka rënë në defansivë politike në skenën kosovare. Por tash edhe Serbia duhet të bie në defansivë karshi Kosovës. Pranimi i marrëveshjes me VETËVENDOSJE!-n nga koalicioni LDK-AAK-Nisma e sjell këtë rënie në defansivë të Serbisë. Thaçi me dialogun dhe pazaret e tij me Daçiqin e mundësonte ofensivën e Serbisë. Pamundësimi i Thaçit në pushtet duhet të bëhet edhe pamundësim i Serbisë në shtetin tonë”, ka shkruar në Facebook zëdhënësi i VV-së, Erzen Vraniqi.

Më Shumë

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Kurti: Buxheti vjetor për investimet në trashëgiminë kulturore, më i larti ndonjëherë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për buxhetin vjetor për kujdesin dhe investimet në trashëgiminë kulturore, ku sipas Kurtit, është më...

Lajmet e Fundit