14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Lavrov flet për aktivitetin diplomatik të Rusisë

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, për sot e ka paralajmëruar një konferencë për gazetarë, për të folur për aktivitetin diplomatik rus gjatë vitit 2017.

Minsitria e jashtme e Rusisë në rrjetin Twitter ka shkruar se konferenca për gazetarët e jashtëm dhe të brendshëm mbahet në nj ë qendër të mediave në Moskë.

Zyrtarët thanë se Lavrov do të shprehet për shumë çështje, përfshirë raportet me Shtetet e Bahkuara, Ukrainën, NATO-n, Bashkimin Evropian dhe gjendjen në Gadishullin Korean.

Më Shumë

Kurti në takimin me kryetarët: 654 milionë euro për komunat, kjo të reflektojë edhe në rritjen e cilësisë së shërbimeve për qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës bëri të ditur se janë në fazën finale të përgatitjes...

Gruaja e drejtorit të Arsimit në Dragash emërohet në komisionin për pranimin e punëtorëve komunal

Partia Demokratike e Kosovës- Dega në Dragash, po e akuzon drejtorin e Arsimit, Selim Kryeziu se ka ndikuar që gruaja e tij, Luljeta Kryeziu...

Lajmet e Fundit