25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

LDK-ja ankohet për mënyrën e votimit në Lubinjë të Poshtme

LDK-logo5-23Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, ka raportuar edhe për disa parregullësi që janë shënuar në Lubinjë të Poshtme

“Në qendrën e votimit 2036a (01r) në Lubinjë të Poshtme, kryesuesi i PDK-së, Aziz Salihi, po lejon që qytetarët të votojnë pa pasur emrin në listë dhe nuk ndalet, pavarësisht kërkesës së komisionerit të LDK-së. Kryeprokurori dhe policia e Prizrenit janë njoftuar lidhur me rastin”, thuhet në një kumtesë të LDK-së.

“Në qendrën e votimit 2004a në Lagjen ‘Kurilla’ të Prizrenit, po qëndron duke bërë presion zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Rifat Krasniq, nga Mamusha, i cili po tenton të imponojë vullnetin e qytetarëve për ta votuar kandidatin e PDK-së”.

Më Shumë

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

Lajmet e Fundit