23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

PDK-ja, LDK-së: Gënjeve tërë ditën

PDK-logo8-07Shtabi zgjedhor i PDK-së në Prizren, ka reaguar edhe kundër komunikatës së fundit të LDK-së.

“LDK-ja, gjatë terë ditës është munduar që të gënjejë opinionin publik, kinse në disa qendra të votimit në komunën e Prizreit janë parë parregullësi të shkaktuara nga aktivistët e partive politike që nuk janë në koalicion me LDK-në”

“Shtabi zgjedhor i PDK-së, demanton rastin e publikuar nga LDK-ja, kinse në qendrën e votimit 2036a (01r), në Lubinjë të Poshtme ka parregullësi gjatë procesit zgjedhor, ngase të gjithë vëzhguësit edhe ata të DV-së dhe OJQ-ve monitoruese, theksojnë se gjithçka është duke u zhvilluar shumë mirë dhe absolutisht në këtë qënder votimi të gjithë qytetarët pa asnjë pengesë ushtrojnë të drejtën e tyre për të votuar”

“Në qendrën e votimit 2004a, në lagjen “Kurilla”, në Prizren, po ashtu procesi zgjedhor është duke u zhvilluar konform kërkesave ligjore dhe nuk ka asnjë presion nga askush as nga zvn ministri i pushtetit lokal, z. Rifat Krasniqi, siç pretendon LDK-ja”

“Shtabi zgjedhor i PDK-së edhe një herë, kërkon nga LDK-ja dhe të gjithë qytetarët e komunës sonë që ditën e sotme ta kthejnë në festë të tyre dhe në mënyrë qytetare dhe demokratike të dalin sa më masovikisht në zgjedhje të shprehin përmes votës së tyre së kush është meritor që të qeverisë komunën e Prizrenit gjatë mandatit të ardhshëm politik”./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Kurti, serbëve: Ndërroni targat, dokumenti për hyrje-dalje s’e pengon lirinë e lëvizjes

Kryeministri Albin Kurti e ka nisur mbledhjen e sotme të Qeverisë duke iu bërë sërish thirrje serbëve që t’i konvertojnë targat e automjeteve të...

VIDEO | Robert Berisha ndan momente intime me partneren gjatë pushimeve

Robert Berisha dhe partnerja e tij Laureta kanë qenë shpesh në qendër të medieve rozë që kur bënë lidhjen e tyre publike. Ata shpesh...

Lajmet e Fundit