26.7 C
Prizren
E premte, 17 Shtator, 2021

LDK-ja, Haskukës: Boll me fyerje!!!

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren është revoltuar me gjuhën që kryetari i Komunës Mytaher Haskuka, ka përdorur kundër opozitës në këtë qytet.

Sipas këtij subjekti politik, Haskuka është zgjuar në fund të mandatit për të akuzuar e fyerë opozitën.

Komunikata e plotë e LDK-së në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, të cilit më as partia e vet e as bashkëpunëtorët e tij nuk po i besojnë, pas katër vitesh gjum letargjik, është zgjuar në pragë të zgjedhjeve dhe siç thotë populli “me qiri e pishë” po kërkon fajtorë për dështimin total që ka shënuar në qeverisjen e Prizrenit.

Tash, na e paskan fajin opozita, grupet asambleiste..djalli e i biri..e kush jo tjetër, që nuk ka arritur të realizoi asnjë projekt të vetëm për fije me të cilin do të shfaqeshin para prizrenasve.

Kur po e ndjejnë fundin, po tentojnë tu hedhin hi syve; qytetarëve, bizneseve e afaristëve, sikur po bëjnë përpjekje për ta funksionalizuar “Parkun e Biznesit”, por ja se të tjerët po i vëjnë pengesa!

Kryetar Haskuka, populli thotë “katundi që shihet, nuk do kallauz”, pra e vërteta nuk mund të bishtnohet aq kollaj sa kujtoni ju, sepse afaristët vet e edhe qytetarët prizrenas e dinë se lëvizjet që tash po i bëni janë vetëm e vetëm për efekte elektorale.

Nëse se ke ditur, mësoje tani, se askund në botë opozita nuk bartë përgjegjësinë për dështimin e ekzekutivit.

Kush ta ka fajin që si keni numrat në Kuvend? Si ju dukej kur me arrogancë e nënqmim hudhnit tutje partnerët qeverisës ? Ju asnjëherë për katër vite rresht nuk keni qarë kokën as nuk keni bërë përpjekje për të krijuar ura bashkëpunimi?

Pra, ju që keni mbetur fillikat vetëm, që i keni tradhëtuar e mashtruar ata që ju sollën në pushtet, ju që nuk keni asnjë partner, ju që keni ndarë e shkapërderdhur edhe partinë tuaj në “katërqind” copëza, kot akuzoni e sulmoni opozitën , se qytetarët prizrenas u kanë parë sa dembel jeni dhe si e keni quar mandatin duke “mrizuar hijeve”, ua kanë kuptuar hilet tuaja, vjedhjet, mashtrimet, nepotizmin e dallaveret me tender e me punësime dhe mezi po presin tu dërgojnë në shtëpi, sepse Prizreni i bukur nuk e duron se nuk e meriton trajtimin degradues qe i keni bërë.

Kot vajtoni tash, kot mundoheni të hidhni hi syve se dielli nuk mbulohet me shoshë!
Gjithkush mund ta shohi sheshit se si me paditurinë e dembelinë tuaj, e keni shndërruar Prizrenin në gërmadhë të neveritshme e për gjynah!
..dhe që ta dini, ka momente kur ne po ndihemi të turpëruar për paturpësinë tuaj për tu viktimizuar pa shije.

Prandaj,  bëhu gati se kjo vjeshtë do ti fiku dritat e do ti lëshoj perdet e cirkut tënd qesharak e të turpshëm katërvjeçar!
Boll ma!

Më Shumë

Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën

Mbetet mister edhe koha kur e ka marrë këtë vendim. E ka vendosur që në fillim, kur në mes të majit sekretari i shtetit...

Shtyhet mësimi edhe për dy javë

Procesi mësimor do të shtyhet edhe për dy javë, pra, nuk do të fillojë të hënën siç ishte paraparë. Këtë lajm e ka bërë të...

Përfundon gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Pas dhjetë seancave gjyqësore të mbajtura, ka përfunduar shqyrtimi gjyqësor ndaj ish-Drejtorit të Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor Nijazi Kryeziu, i cili në Gjykatën Prizrenit...

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve në Prizren

10:00 Me rastin e Ditës së Dëshmorëve në Prizren, Komuna e Prizrenit organizon aktivitete Agjenda: 10:00 – Homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Landovicë 10:30 – Vizitë...

Koronavirusi i merr jetën fizioterapistit të Kombëtares

Mëngjesin e sotëm, ka ardhur një lajm i hidhur për sportin e në veçanti për futbollin shqiptar. Koronavirusi ka fituar betejën me fizioterapistin e Kombëtares...

Ancelotti: Kjo skuadër e Real Madridit do të luftojë për gjithçka

Carlo Ancelotti ka theksuar se objektivi i Real Madridit në këtë sezon është të luftojë për Ligën e Kampionëve. Trajneri italian hezitoi të favorizojë ndonjë...

19 të vdekur dhe 279 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19 raste të vdekjes dhe 279  raste të reja me koronavirus.  Lajmin e ka bërë të ditur Ministria...

Totaj: Do të qeverisi me duar të pastra

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, në kuadër të fushatës parazgjedhore është takuar me mësimdhënësit pensionist, si dhe me strukturat e...

14 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar583 raste pozitive dhe 14 raste të vdekjes dhe 1 mijë e 944 janë shëruar nga Covid-19. Këto...

Kate dhe Princi William do të udhëheqin “monarkinë moderne”

Me afrimin e ditëlindjes së tyre të 40 -të, Kate Middleton dhe Princi William janë gati të përqëndrohen në “rindërtimin” e familjes sipas karakterit...

EMA: Varianti Mu është potencialisht shqetësues

Varianti Mu, i identifikuar për herë të parë në Kolumbi në janar, është potencialisht shqetësues, por ende nuk ka të dhëna që të sugjerojnë...

Fejohet Britney Spears

Britney Spears është fejuar me të dashurin e saj, Sam Asghari. Këngëtarja ndau një video duke treguar unazën në Instagram, shkruan BBC. Spears po lufton me...

Peja me fitore të lehtë ndaj Bashkimit

Peja ka shënuar fitore të lehtë kundër Bashkimit 86:51 (19:5, 20:15, 24:19, 23:12), në kuadër të javës së parë të Art Motion Superligës së...

Haskuka thotë se janë të gatshëm të fillojnë mësimin në çdo formë

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, tregon se si komunë  janë të gatshëm të fillojnë mësimin në çdo formë. “Duke pasur parasysh situatën e krijuar nga...

Policia shqipton 1,977 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët janë shqiptuar 1,977 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19. Në raportin e Policisë po...

Votohet qeveria “Rama 3”

Me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi miratoi qeverinë “Rama 3”. Pas një seance maratonë që zgjati deri në orën 6:40...

Lajmet e Fundit