15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Përmbytje edhe në Turqi, dhjetëra persona të zhdukur

Edhe Turqia është përfshirë nga përmbytjet e fundit, që kanë ‘zaptuar’ Europën. Reshjet kanë bërë që rrugët të mbushen me baltë e të jenë thuajse të pakalueshme.

Shumë rrugë të qyteteve janë mbyllur, për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme, që nuk po ndaleshin. Shumë vendbanime janë dëmtuar nga moti i keq.

Diasa persona janë zhdukur në Artvin, infrastruktura publike dhe prona private u dëmtuan rëndë dhe dhjetëra automjete u varrosën në baltë.

Po ashtu, mediat e huaja bëjnë me dije se ka pasur ndërprerje të ebergjisë eklektrike në disa rajone.

Më Shumë

Putin i jep shtetësinë ruse Edward Snowdenit

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dhënë të hënën shtetësinë ruse ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden. Presidenti rus e ka marrë këtë vendim nëntë...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Lajmet e Fundit