16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

LDK-ja s’ka para për t’i paguar vëzhguesit zgjedhorë

LDK-logo5-23Rreth 80 vëzhgues të të LDK-së në Dragash, ende nuk janë paguar për punën që kanë bërë në procesin zgjedhor të 3 nëntorit.  Zëdhënësi i Degës së LDK-së , Qamil Kolloni tha se janë paguar vetëm gjysma e vëzhguesve, nga 160 sa kanë qenë të angazhuar.

“Për të tjerët nuk është e mundur që të paguhet ky kompenzim, por që janë duke u bërë përpjekjet për të gjetur mjetet për të zgjidhur këtë problem”,transmeton KD.

Edhe Zeni Krasniqi përgjegjës i zyres ka bërë të ditur se Kryesia është në krkim të zgjidhjes së këtij problemi,por nuk ka saktësuar kohën se kur do të bëhet kjo. /PrizrenPress.com/

 

Arrestohet në Prizren një i dyshuar që po kërkohej me urdhërarrest

Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar A.K (23-vjeçar), pasi i njëjti po kërkohej me urdhërarrest të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren. “Me...

Serwer: Dialogu në duart e përfaqësuesve që kurrë s’kanë qenë të gatshëm ta njohin Kosovën

Daniel Serwer, specialist i fushës për menaxhimin e konfliktit dhe një nga vëzhguesit më të njohur të zhvillimeve socio-politike në Ballkanin Perëndimor, në një...

Lajmet e Fundit