23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Likaj konfirmon se mësimi në shkolla fillon nga 14 shtatori, ndahet në dy faza

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka konfirmuar se mësimi në shkolla do të fillojë nga 14 shatori i ndarë në dy faza, raporton Ekonomia Online.

Likaj lajmin e ka bërë të ditur pas takimit që ka zhvilluar me zyrtarë të drejtorive të Arsimit dhe drejtues të SBAShK-ut.

FJ

Më Shumë

10 muaj burgim efektiv për ish-drejtorin e Administratës në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Ilir Baldedaj,  duke e dënuar me 10 muaj burgim efektiv dhe si dënim plotësues, ndalim...

Vdes në QKUK shoferi i veturës që u aksidentua para një muaji në Zhur të Prizrenit

Të dielën, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një person që ishte aksidentuar para një muaji në Zhur të Prizrenit, raporton...

Lajmet e Fundit