3.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Lista e lojtarëve shqiptarë që ndryshuan skuadër në këtë afat kalimtar

Disa nga lojtarët shqiptar kanë qenë shumë të zënë në këtë afat kalimtar, duke tentuar që të gjejnë klube të reja.

Transferimet më të mëdha në këtë afat kalimtar veror erdhën nga Serie A, aty ku pesë lojtarë shqiptarë po provojnë aventura të reja.

Vedat Muriqi u largua nga Fenerbahce për të kaluar te Lazio, derisa Marash Kumbulla e Amir Rrahmani kompletuan kalimin te Roma, respektivisht Napoli.

Mërgim Vojvoda u largua nga Standard Legia për t’iu bashkuar Torinos, derisa Adrian Ismajli kaloi te Spezia.

Më poshtë Telegrafi.com ua sjell transferimet e 30 lojtarëve shqiptarë që ndryshuan skuadër në këtë afat kalimtar:

Arijanet Muric, – Manchester City / Girona (Huazim)

Fidan Aliti, Kalmar / Zurich (Huazim)

Mërgim Vojvoda, Standard Liege – Torino

Florent Hadërgjonaj, Huddersfield – Kasimpasa

Idriz Voca, Luzern – Ankargucu

Valon Berisha, Lazio – Stade Reims

Vedat Muriqi, Fenerbahce – Lazio

Bersant Celina, Swansea – Dijon

Lirim Kastrati, Lokomotiva Zagreb – Dinamo Zagreb

Amir Rrahmani, Verona – Napoli

Andi Zeqiri, Laussanne – Brighton

Marash Kumbulla, Verona – Roma

Myrto Uzuni, Lokomotiva Zagreb – Ferencavaros

Edon Zhegrova, Genk – Basel

Shkelqim Demhasaj, Luzern – Grasshoppers

Ermir Lenjani, Sion – Grasshoppers

Bastien Toma, Sion – Genk

Kemal Ademi, Basel – Fenerbahce

Albian Ajeti, West Ham United – Celtic

Kastriot Dërmaku, Parma – Lecce

Keidi Bare, Malaga – Espanyol

Armando Broja, Vitesse – Chelsea

Ardian Ismajli, Hajduk Split – Spezia

Atdhe Nuhiu, Sheffield Wednesday – APOEL

Sokol Cikalleshi, Akhisarspor – Konyaspor

Armando Sadku, Levante – Erzurumspor

Arbenit Xhemajli, Xamax – Sunderland

Leart Paqarada, Sandhausen – ST Pauli

Klaus Gjasula, Paderborn – Hamburg

Valmir Sylejmani, Manheim – Hannover 96

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Filloi realizimi i projektit ‘Krijimi i ambientit turistik në malet e Kabashit dhe të Korishës’

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik e Komunës së Prizrenit, në kuadër të projekteve për zhvillimin e turizmit malor, filloi të hënën realizimin e...

Lajmet e Fundit