8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Situata me COVID 19 në Kosovë: 1 mijë e 294 raste aktive, 632 të vdekur

Momentalisht në Kosovë janë gjithsej 1.294 raste aktive me koronavirus, ka njoftuar IKSHPK’ja.

Dje gjatë ditës instituti ka njoftuar se janë testuar gjithsej 654 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 41 raste pozitive.

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 20 pacientë me koronavirus, 9 janë me oksigjenoterapi
Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga spitali Gjilan dhe 1 rast nga spitali Prizren).

Numri total i rasteve pozitive është 15.855 raste nga 70.873 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 632 raste të vdekjes.

Gjithashtu është bërë e ditur se janë shëruar 73 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 13.929 raste

Më Shumë

Armë të shumta ilegale: Arrestohen edhe dy persona në Prizren e Skenderaj

Posedimi i armëve ilegale është një dukuri shqetësuese në vendin tonë, pasi që Policia vazhdimisht has në persona të armatosur të cilët cenojnë sigurinë...

Vdes 89 vjeçari, ishte sulmuar nga hajnat në shtëpinë e tij

Një 89 vjeçar nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra nga grabitësit të cilët po kërkonin para në shtëpinë e tij dhe pasi...

Lajmet e Fundit