3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Lista zgjedhore e koalicionit AAK-LDD në Prizren

LDD dhe AAKKoalicioni AAK-LDD në Prizren në zgjedhjet e 3 nëntorit do të garojë me 44 kandidatë për Asamblenë Komunale. Bartësi i  listës së këtyre dy subjeketev do të jetë kryetari I degës së AAK-së në Prizren Fatmir Kastrati

 

 

 

Lista zgjedhore e AAK-LDD në Prizren

1              KASTRATI            FATMIR                M

2              SKORO  AGIM    M

3              SHALA   AJSHE    F

4              NERJOVAJ           BUJAR   M

5              GECAJ   PAL        M

6              IBRAHIMI            ARDITA F

7              BADALLI               SULLTAN              M

8              BYTYQI  BESIR     M

9              SMAJLAJ              VJOSA   F

10           QELAJ    NAIM    M

11           SHAMLI                SHANI   M

12           BOBAJ   MAJLINDA          F

13           PULAJ   SHANI   M

14           MAZREKU           FEIM      M

15           AVDYLI EMINE  F

16           TULLAJ  FATMIR                M

17           KABASHI              DRITON                M

18           KABASHI              VJOLLCA              F

19           ÇERRETI                BASHKIM             M

20           SEFERQAJ            HAXHI   M

21           DODA    ZANA    F

22           KASTRATI            BAJRAM               M

23           SHAHINI               VALOND              M

24           KASTRATI            FEXHRIJE F

25           AHMETAJ            MUSTAFA           M

26           REXHBEQAJ        DEMË    M

27           UKAJ     MAJLINDA          F

28           DULLAJ ZENEL    M

29           VEZGISHI             MUSA   M

30           MUSLIU               ELINDA F

31           SHEHU  AFRIM  M

32           NEZIRI   FATMIR                M

33           ÇUNI     HAVE     F

34           RIFATI   ARBNOR              M

35           AJAZAJ VEHBI    M

36           KRYEZIU-DAKA  HAJRIE  F

37           OSMANI              SYLEJMAN           M

38           REXHAJ FADIL    M

39           KOLUKAJ             KUJTESA              F

40           THAQI   ASIM     M

41           ZYLFALLARI         BASHKIM             M

42           ÇENGAJ                KRENARE             F

43           HODAJ  LIRIM    M

44           SHABANI             BEKIM   M

Më Shumë

Edona Kryeziu ngre dy shqetësime për qytetarët e Rahovecit, laboratorin biokimik dhe mirëmbajtjen e rrugëve

Asamblistja e LDK-së në Komunën e Rahovecit, Edona Kryeziu, në seancën e së mërkurës të Kuvendit Komunal, ka ngritur si shqetësim dy çështje që...

Aksident në Suharekë, vetura godet një burrë dhe fëmijën e tij

Një aksident trafiku ka ndodhur në Suharekë, ku nga goditja nga një veturë është lënduar një burrë dhe fëmija i tij. Aksidenti ka ndodhur dje...

Lajmet e Fundit