11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Liverpool merr lajmin e rëndë, Virgil van Dijk mbyll sezonin

Everton dhe Liverpool  u ndan në barazim 2-2 në ndeshjen e zhvilluar në “Goodison Park”, e vlefshme për javën e 5-të në Premier League. Gjatë këtij takimi, “të kuqtë”  humbën mbrojtësin, Virgil van Dijk, i cili la fushën e lojës i dëmtuar, pas një ndërhyrje shumë të ashpër të portierit të Everton, Jordan Pickford. Një situatë që e bëri Jurgen Klopp të çmendur , pasi portieri i “Toffees” nuk u ndëshkua me karton.

Image

Lajmet nuk duket të mira për mbrojtësin holandez. Sipas mediave angleze dhe në veçanti “BeIn Sports”, 29-vjeçari thuhet se ka këputur ligamentet e këmbës së djathtë. Një dëmtim që mund ta mbajë atë larg fushës për shtatë apo tetë muaj … Një goditje e rëndë për “të kuqtë” dhe lojtarin holandez, për të cilin mund të thuhet se e ka mbyllur sezonin.

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

24 vjet nga masakra në Burim të Malishevës

Sot mbushen 24 vjet nga ngjarja më e rëndë në Malishevë, përkatësisht nga masakra e forcave serbe në Burim, ku u vranë dhe u...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit