10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Luanin në plazh, 4 fëmijët vriten nga predhat izraelite

plazh bombKatër djem të vegjël palestinezë, u vranë dje pas sulmeve me predha të avionëve izraelitë. Kamerat e vendosura në vendin e ngjarjes, arritën të filmojnë momentet e fundit të tyre, në përpjekje për të shpëtuar jetën.

Fëmijët , Ahed Baker dhe Zakaria të moshës 10 vjeç, Mohammad Baker 9 vjeç dhe një tjetër Mohammad Baker 11 vjeç, po luanin me top në plazh kur predhat filluan të binin në drejtim të tyre.

Kur dëgjuan predhat, djemtë filluan të vraponin nga paniku, por fatkeqësisht ata u goditën për vdekje. Kjo vrasje u cilësua si “masakër e ftohtë e përgjakshme” e izraelitëve.

Më Shumë

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Lajmet e Fundit