-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Ukë Rugova lirohet nga paraburgimi për ta vazhduar dënimin në arrest shtëpiak

uk rugovaIsh deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova, është liruar nga paraburgimi
Këtë e ka konfirmuar për Express, avokati i tij Nexhat Shabani, i cili thotë se sot e ka marrë aktvendimin e gjykatës me anë të së cilit është njoftuar se klienti i tij është liruar nga paraburgimi, duke iu zëvendësuar masa e dënimit me burg shtëpiak.

“Sot kam marrë aktvendimin në të cilin jam njoftuar se kërkesa e prokurorit për vazhdimin e paraburgimit është refuzuar, derisa kjo masë është zëvendësuar me arrest shtëpiak deri më 4 shtator”, ka thënë ai për Express.

Më Shumë

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Lajmet e Fundit