18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Lufta e Thaçit dhe e Limajt për pushtet

Limaj-Thaci-pdkLidhjes Demokratike të Kosovës. Në dosje thuhet se ShIK-u ishte nën autoritetin politik të tij, shkruan Koha ditore.
Inteligjenca e NATO-s thotë se Hashim Thaçi qëndron prapa frikësimit të anëtarëve të “Hashim Thaçi është tejet i popullarizuar në luginën e Drenicës…”

Pas karrierës ushtarake, ai hyri në politikë dhe tani është lider i PDK-së dhe besohet se qëndron prapa frikësimit të anëtarëve të LDK-së dhe Ibrahim Rugovës”, shkruan në këtë dokument.

Sami Lushtaku përshkruhet si njëri që ka detyruar biznesmenët t’i paguajnë haraç.

Numri dy i PDK-së për shumë vjet ka qenë Fatmir Limaj. Si i tillë dhe me më shumë ndikim përmendet edhe në dosjet e NATO-s prej kohës kur ai ishte zëvendësministër i Mbrojtjes në Qeverinë e Përkohshme.

Ministër aso kohe ishte Azem Syla. NATO-ja thotë se Fatmir Limaj ka lidhje dhe raporte të mira me Shërbimin Informativ të Shqipërisë.

Më Shumë

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit