19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Ibrahim Makolli: AKR’ja do të jetë aty ku ishte në vitin 2007

Ibrahim Makolli2Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Kosova e Re Ibrahim Makolli, i cili i prinë listës së kësaj partie në zgjedhjet e 8 qershorit, ka hedhur poshtë pretendimet e disa analistëve se AKR’ja nuk do të mund të korrë rezultate të mira në zgjedhjet parlamentare.
Për “Epoka e Re” ai është shprehur i bindur se AKR’ja së paku do të rikthejë forcën politike që ka pasur në vitin 2007.

“Jam shumë i bindur se AKR’ja më së paku do ta rikthej forcën që ka pasur në vitin 2007”, është shprehur Makolli.

Duke folur për vendosjen e Behgjet Pacollit në fund të listës së AKR’së, ai ka thënë se ku është standard i ri në skenën politike kosovare,

Makolli ka thënë se një veprim i tillë dëshmon se lideri i AKR’së është një prej të barabartëve.

Më Shumë

IKShPK-ja del me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për...

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit