18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Luftime të ashpra në Bengazi

luftime luftimeLuftime të ashpra janë raportuar në qytetin lindor të Libisë, Bengazi.

Përleshjet kanë vënë përballë forcat e një gjenerali dezertues dhe islamistët.

Pesë luftëtarë besnikë të Khalifa Haftarit raportohet të jenë vrarë në dhunë.

Bengazi është zhytur në anarki prejse Haftari ka shpallur luftë kundër islamistëve, duke përdorur aeroplanë luftarakë dhe armë të tjera antiajrore.

Më Shumë

Berisha viziton Bashkësinë Islame të Prizrenit, uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Dega në Prizren, Zafir Berisha sot ka vizituar Bashkësinë Islame të Prizrenit për të uruar festën kryetarit dhe kryesisë së...

Kryetari Shaqir Totaj në SHBA afirmon bashkëpunimin e Prizrenit me Amerikën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar takime me Drejtoreshën e Zyrës së Evropës...

Lajmet e Fundit