16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Lukaku preferon kalimin në Saudi Pro League

Eksperienca e Romelu Lukakut në futbollin evropian duket se po shkon drejt fundit.

Sulmuesi belg është i huazuar aktualisht në Romë, por në pronësi të Chelseat.

E sipas gazetarit sportiv, Rudy Galetti, klubet e Saudi Pro League ia kanë vënë syrin ish-futbollistit të Evertonit dhe të Manchester Unitedit.

“Blues” duan ta shesin përfaqësuesin belg në verën që po vjen pasi trajneri Mauricio Pochettino nuk llogarit në shërbimet e tij.

Përfaqësuesit e klubeve saudite duket se kanë diskutuar me përfaqësuesit e futbollistit, por edhe me vetë klubin e Premierligës.

Tash mbetet të shihet nëse Lukaku do ta pranojë ofertën e majme saudite për t’i kaluar vitet e fundit të karrierës në Saudi Pro League, ku në dy sezonet e fundit përfunduan shumë yje të futbollit evropian.

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

I konfiskohet leja vozitësit në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë nw Prizren ka konfiskuar lejen e vozitësit për shkak të kundërvajtjeve të përsëritura në trafik. Shoferi është dënuar me nëntë...

Lajmet e Fundit