18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Lypsarë apo vegla të `krimit`

LypsariNumri i lypsarëve në Kosovë po shtohet gjithnjë e më shumë, duke shkaktuar rrezik për qytetarët.

Disa lypsarë janë shndërruar në “mafi” dhe po punojnë sipas hierarkisë, disa janë lypsarë të hallit, ndërsa ka prej tyre që lëmoshën e shpenzojnë në pije alkoolike, drogë ose prostitucion. Shteti është shumë pasiv me këtë kategori, shkruan Zeri.

Më Shumë

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...

Prizren/ Një muaj paraburgim burrit që mashtroi me vizë dhe i mori jashtëligjshëm 17.000 euro

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit H.H., që po dyshohet se ka kryer veprat penale mashtrim dhe kanosje. Sipas...

Lajmet e Fundit