0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Malisheva mbështet festivalin “Nine Eleven”, me tre mijë euro

Kilaj-Nine ElevenKryetari i Komunës së Malishevës, Isni Kilaj, ka pritur sot në një takim, drejtuesit e OJQ-së “Nine Eleven”, të cilët tradicionalisht organizojnë festivalin e filmit “Nine Eleven”, me të cilët ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit dhe bashkëfinancimit, të kësaj ngjarje të madhe kulturore dhe artistike.

Bazuar në marrëveshjen e nënshkruar, Komuna e Malishevës, do ta mbështes këtë festival, me rreth tre mijë euro.

Festivali “Nine Eleven”, organizohet në shenjë falënderimi për popullin amerikan dhe solidarizim me viktimat e 11 shtatorit dhe këtë vit, ky festival është jubilar, pasi mbahet edicioni i dhjetë me radhë.

Festivali parashihet të mbahet nga data 7 deri më 11 shtator në Prishtinë, ku filmat e përzgjedhur duhet të jenë filma shqip, apo edhe filma të huaj me tematikë shqiptare./PrizrenPress.com/

Më Shumë

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Lajmet e Fundit