1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Marrëveshja prapa dyerve të mbyllura

Borislav Stefanoviqit dhe Edita tahiriKa xhirime për bisedimet teknike ndërmjet Kosovës e Serbisë, të zhvilluara Në Bruksel gjatë vitit 2012.

Një pjesë e këtyre xhirimeve janë përfshirë në dokumentin “The Agreement” (Marrëveshja), të autores daneze Karen Stokkendal Poulsen.

Aty shfaqen batutat, marrëveshjet, mosmarrëveshjet e kokëçarjet e Edita Tahirit, Robert Cooper e Borko Stefanovicit. Tribuna ka pasur casje në këtë film dhe sjell bisedën me autoren e këtij dokumenti

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Murati për rritjen e tatimit në pronë: Rezultat i ligjit të miratuar nga Qeveria Haradinaj në vitin 2018

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se deri tek situata që përnjëherë disa fatura të tatimit në pronë kanë qenë më të larta,...

Lajmet e Fundit