-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Motra e Elvis Pistës dhuron gjak në aktivitetin e organizuar nga rahovecianët

Beatrisa PistaNë aktivitetin humanitar për dhurim të gjakut të organizuar në Rahovec në kujtim të Elvis Pistës, kandidatit për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Elvis Pista, i cili u qëllua për vdekje javë më parë, ka dhuruar gjak edhe motra e tij, Beatrisa.

Ajo tha se këtë e bëri për të gjithë ata që po e nderojnë vëllanë e saj.

“Në shenjë solidarizimi dhe falënderimi për të gjitha këto që po i bëjnë për vëllanë tim”, tha ajo për Klan Kosova.

Një OJQ në Raohevc ka ndërmarrë një iniciativë për dhurimin e gjakut në shenjë solidariteti për Elvis Pistën i cili u vra para disa ditësh në rrethana ende të pasqaruara.

Më Shumë

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Lajmet e Fundit