12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Mbi 1030 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1036 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid.

Sipas statistikave të prezantuara nga Policia e Kosovës, 47 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit. Prej tyre 18 me lëndime trupore dhe 29 me dëme materiale. Ndërkaq në komunikacion janë shqiptuar 1029 gjoba.

Policia ka arrestuar 23 persona, 18 janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Zhgënjimi i Griezmann

Didier Deschamps iu deshën vetëm disa orë për të caktuar kapitenin e ri të skuadrës franceze. Trajneri 54-vjeçar u takua individualisht me disa lojtarë...

Kurti në Krushë: Kemi përgjegjësinë që brezat e ardhshëm të mos kalojnë në vuajtet që kemi kaluar ne

Kryeministri Kurti ka bërë sot homazhe në Krushë të Madhe dhe Krushë të Vogël. Pas homazheve ai ka folur para gazetarëve. Ai tha se përkulet me...

Lajmet e Fundit