7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Më 6 dhjetor, seanca fillestare për Grupin e Drenicës

SulejmanSelimi5-25Seanca fillestare në rastin e “Grupit të Drenicës” do të mbahet me 6 dhjetor në Prishtinë, tha për Radio Kosovën, Tomë Gashi, avokat i Sylejman Selimit.

Gashi tha se nëse deri më 23 nëntor nuk ndërpritet paraburgimi ndaj Selimit dhe bashkëluftëtarëve të tij, atëherë do të kërkohet nga kryetari i trupit gjykues ndërprerja e kësaj mase dhe mbrojtja e tyre në liri.

Më Shumë

Sot varroset ish-kryetari i Rahovecit, Qazim Qeska

Komuna e Rahovecit ka njoftuar se sot do të varroset ish-kryetari Qazim Qeska. Në faqen zyrtare në Facebook, komuna ka bërë të ditur se në...

Fjalimi i fundit i Skënderbeut: Jam në prag të varrit!

Para se heroi ynë Skënderbeu të fillonte fjalimin e tij të fundit, urdhëron që djali i tij i vetëm, Gjoni, asokohe dhjetë vjeç, të...

Lajmet e Fundit