8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Presidenti zviceran Maurer viziton Kosovën

UeliMaurer-presidenti zviceranMe ftesë të Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga sot në Kosovë do të qëndrojë Presidenti i Zvicrës, Ueli Maurer. Sipas një njoftimi për media, pas takimit Jahjaga e Maurer do t’i drejtohen mediave.

Zvicra ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 27 shkurt të vitit 2008, kurse një ditë më vonë, të dy shtetet kanë lidhur marrëdhënie diplomatike.

Më Shumë

Xhaka “Ylli i Javës”

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.   Ky çmim për javën e 16-të në...

Arrestohet i dyshuari për blerjen e arit nga grabitësit në Suharekë

Tashmë është arrestuar edhe personi që dyshohet se ka blerë arin e vjedhur nga grabitësit në argjendarinë në Suharekë.   https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-nje-mesimdhenes-e-te-lendes-se-matematikes/

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit