23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Presidenti zviceran Maurer viziton Kosovën

UeliMaurer-presidenti zviceranMe ftesë të Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga sot në Kosovë do të qëndrojë Presidenti i Zvicrës, Ueli Maurer. Sipas një njoftimi për media, pas takimit Jahjaga e Maurer do t’i drejtohen mediave.

Zvicra ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 27 shkurt të vitit 2008, kurse një ditë më vonë, të dy shtetet kanë lidhur marrëdhënie diplomatike.

Më Shumë

Takimi i tretë mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

Takimi i 18 gushtit shënon herën e tretë që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq negociojnë në Bruksel, në kuadër...

Hoti: Situata e pasigurisë është si rezultat i mosveprimit të qeverisë

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë erdhi si rezultat i mosveprimit të qeverisë. Hoti tha se...

Lajmet e Fundit